Green Way - Food for life


Witamy na stronie baru wegetariańskiego Green Way Food for life w Krakowie.

Jesteśmy częścią sieci barów i restauracji wegańskich i wegetariańskich Green Way.

Nasz przestronny lokal, mogący pomieścić ponad 60 osób, mieści się przy ulicy Krupniczej 22, w tak zwanym Domu Literatów. Kamienica ta należała niegdyś do Związku Literatów Polskich i była domem wielu znakomitych polskich pisarzy. Mieszkali tu między innymi : Stanisław Mrożek, Wisława Szymborska, Konstanty Ildefons Gałczyński.

Bar nasz działa od września 2013 roku. Powstał w miejscu znanego w Krakowie i funkcjonującego tu przez długie lata baru wegetariańskiego Vega. Cały czas podtrzymujemy więc wegetariańskie tradycje tego miejsca.

Kuchnia oferowana przez nas jest oczywiście całkowicie bezmięsna. Jednak naszą ofertę kierujemy nie tylko do wegan i wegetarian, ale do wszystkich osób, które cenią sobie zdrowy styl życia. Przygotowując posiłki staramy się unikać żywności wysoko przetworzonej. Naszą kuchnię opieramy na produktach świeżych, głównie na sezonowych owocach i warzywach. Przygotowujemy potrawy w możliwie najkrótszym czasie przed ich podaniem. Naszym celem jest też to by posiłki nie były drogie, a ceniąc sobie czas naszych klientów staramy się, żeby były wydane w czasie nie dłuższym niż kilka minut od momentu złożenia zamówienia.

Nasze menu jest urozmaicone. Oprócz będących w stałej ofercie pozycji w postaci dań głównych, śniadań, sałatek, napojów zimnych i gorących, koktajli, smoothies oraz bogatej oferty świeżo wyciskanych soków każdego dnia dostępne są także dwie lub trzy zupy do wyboru, danie dnia oraz danie w tzw. strefie niskich cen. Oprócz dań wegetariańskich w menu znajduje się też kilka pozycji wegańskich oraz bezglutenowych. Z pewnością coś pysznego znajdą też dla siebie nasi najmłodsi klienci.

Do zobaczenia na miejscu :)